Dovolená od slova dovolit? A co si dovolit celoročně!?

S příchodem léta se lidi pouští do zbytečných extrémů. Hubnou před létem a dovolenou, aby si mohli následně na dovolené pořádně dopřát. A to občas přínáší i nějaké přivezené kilo navíc. Ačkoliv byste museli denně spořádat opravdu velké množství jídla (a tedy i energie), aby přivezená kila byla skutečně tuk a ne jen zadržovaná voda, přesto je dobré nebrat dovolenou úplně jako výkrmný tábor.


Jak tedy najít správný balanc, kdy si odpočine tělo i hlava, ale nevrátíte se zpátky domů s formou, která vás bude akorát tížit?


Aktivní dovolena

Pokud si hned představujete hodiny cvičení, nenechte se mýlit. Nejpřirozenější a zcela opomíjený pohyb je chůze. Přitom přesně to vám během dovolené pomůže vydat energii na příjem všech místních dobrot. I když pojedete objevovat krásy měst, choďte. Vynechte přesuny městskou hromadnou dopravou, případně využijte kolo. Krom toho, že ušetříte na více kávy, tak i lépe poznáte město. Po celodenní chůzi se tu a tam nějaký skořicový šnek či dortík prostě ztratí.


Foie gras z nás nebudou, přejídání netřeba

Během dovolené jako by došlo k úplnému zatmění mysli a mnoho lidí má najednou dvojnásobnou kapacitu žaludku, ale bohužel už ne tolik pohybu. Odpírat si místní speciality rozhodně nemá smysl, ale i tak je dobré alespoň mít alepoň trochu na paměti zásady zdravé životosprávy. Zařadit zeleninu, neslazené mléčné výrobky, nepřejídat se, kontrolovat příjem alkoholu a doplňovat tekutiny raději v podobě čisté vody či neochucené minerálky než slazenými nápoji.


Sharing is caring

Asi jedna z nejoblíbenějších frází mezi lidmi zabývajícími se výživou. Sdílení. A hlavně jídla. Pokud vás na dovolenou jede více, malá výhoda pro všechny zúčastněné. Můžete ochutnat vše a podělit se. Sdílený dort, polovina energie, ale plná chuť.Celoročně osvojené návyky

Pokud se na dovolené přejídáte možná bude problém zakořeněný někde jinde.

Zlatý střed stravování a nejlepší odpočinek zažijí lidé, kteří mají celoročně zažité stravovací návyky a dovolená pro ně není emocionální záležitost, kde zajídají celý rok. Před odjezdem se nestresují, že musí zhubnout do plavek a po příjezdu je netíží žádná kila navíc. Pokud jste zatím na startovní čáře, začněte postupnými změnami, které ve vás nevyvolají pocit tísně, že nic nemůžete jíst a v dalším roce už si dovolenou užijete bez stresu z jídla nebo nabírání.
#dovolená #nejenojídle

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Cvičit v pohodlí domova se zdá jako skvělý způsob udržení fyzické kondice a ušetřený čas i peníze láká k této aktivitě. Kromě vlastní vůle a pohodlného oblečení na cvičení totiž nic jiného nepotřebuje